Redirectionare 2% din Impozitul Anual
Vineri, 02 Martie 2012 10:53

Completarea si depunerea la Administratiile Financiare locale a Declaratiei 230 pentru redirectionarea a 2% din impozitul anual catre Sindicatul Groupama va crea posibilitatea acordarii de ajutoare umanitare suplimentare pentru membrii de sindicat in situatii dificile.

In 2011, din redirectionari s-au strans aproape 10.000 RON ceea ce a fost de mare ajutor avand in vedere faptul ca au fost acordate ajutoare de peste 33.000 RON.

Download Model Declaratie 230 pentru redirectionarea a 2 % din impozitul anual catre Sindicatul Groupama.

La Declaratia 230 trebuie anexate copia cartii de identitate a contribuabilului si o copie a fisei fiscale. Documentele pot fi depuse la Administratiile Fiscale locale sau le puteti trimite la adresa: Sos. Stefan cel Mare 33, bloc 30, parter, sector 2, Bucuresti.

Va multumim